Aktualności 15-08-2014 r.

 

Międzynarodowy Dzień Pozytywnie Zakręconych

 

Festyn rodzinny

 

z Galą Finałową II edycji

 

Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy "Pozytywnie Zakręcony"

 

Wyspa Wisła (WW) Stężyca k. Dęblina sobota 16.08.2014 r.

 

Program ramowy

 

Program całodniowy: 8.00 - 02.00

 

Organizowanie miejsca Festynu od godz. 8.00

 

 

Strefa rozrywki - 10.00 - 17.45

Wesołe miasteczko - dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny, lustra, itp. 10.00 - 17.45

Gry, zabawy, konkursy dla dzieci, malowanie twarzy, itp. 10.00 - 17.45

Zakręcona jazda na rowerach z Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu 10.00 - 17.45

Loty balonem SM Ryki 12.00 - 17.45

 

Strefa sponsorów i partnerów - 10.00 - 24.00

Stoiska promocyjne sponsorów i partnerów

Reklamy, banery, rollupy, hostessy, itp.

 

Strefa gastronomiczna - 8.00 - 24.00

Stoiska gastronomiczne WW

Bistro WW

 

Strefa handlu - 8.00 - 17.55

Stoiska handlowe obce

 

Strefa edukacji - 10.00 - 17.45

Piknik historyczny - prezentacje i pokazy grup rekonstrukcji historycznych wraz z warsztatami

Zlot zabytkowych oraz klasycznych i współczesnych samochodów i motocykli

Pokazy ratownictwa drogowego i medycznego - 16.00 - 16.30

Stoiska, oferty szkół

Stoiska Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, twórców ludowych, towarzystw regionalnych

Zwiedzanie upraw orchidei w Firmie JMP Flowers - 11.00 - 12.00

 

Strefa konkursów - 12.00 - 17.30

Regaty wioślarskie - 12.00

Regaty rowerów wodnych - 13.00

Konkurs "Pływanie na czym się da" - 14.00

Wybory Miss i Mistera Pozytywnie Zakręconych - 15.00

Pokaz zumby i krótki kurs tańca - 16.15 - 16,30

Turniej sołtysów o Koło Sołtysa Wąchocka - 16.30

Turniej przedsiębiorców o Fotel Prezesa - 17.00 -17.30

 

 

Strefa Giełdy Eventów sala konferencyjna - 16.00 - 17.00

Spotkanie Jubileuszowe Klubu Sponsora Giełdy Eventów

 

 

Program wieczorny - 18.00 - 02.00

Strefa Gali - amfiteatr, sala konferencyjna

Gala Finałowa Konkursu PZ - 18.00 - 19.30

Recital grupy VOX - 19.30 - 21.00

Fire Show Pierwszej Puławskiej Grupy Tańca z Ogniem DYPTAM - 21.00 - 21.15

 

Strefa tańca

Zabawa taneczna - 21.30 - 02.00

 

 

Aktualności 13-07-2014 r.

VOX Gościem Specjalnym Festynu i Gali Konkursu - Międzynarodowy Dzień Pozytywnie Zakręconych Wyspa Wisła Stężyca 16-08-2014

POZYTYWNIE ZAKRĘCONY zespół wokalnyVOX Laureatem Konkursu i gościem specjalnym Festynu rodzinnego z okazji Międzynarodowego Dnia Pozytywnie Zakręconych wraz z Galą Finałową II edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy "Pozytywnie Zakręcony".

Cała impreza odbędzie się w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym Wyspa Wisła w Stężycy koło Dęblina w dniu 16-go sierpnia 2014 r. Początek o godzinie 10.00.

Dla uczestników Festynu przygotowujemy wiele niezwykłych atrakcji w tym m.in.: piknik historyczny, zlot zabytkowych i współczesnych samochodów i motocykli, pokazy ratownictwa drogowego, wybory Miss i Mistera Pozytywnie Zakręconych, skoki na bungie, loty balonem, zwiedzanie największych w Europie uprawę orchidei, a dla najmłodszych dmuchane zamki, zjeżdżalnie, wesołe miasteczko. Poza tym odbędą się liczne konkursy i turnieje, w tym Turniej Sołtysów o Koło Sołtysa Wąchocka, Turniej Przedsiębiorców o Fotel Prezesa, konkurs "Pływanie na czym się da", regaty wioślarskie oraz regaty rowerów wodnych.

Zwieńczeniem Festynu będzie Gala Finałowa II edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy "Pozytywnie Zakręcony", która rozpocznie się w amfiteatrze punktualnie o godzinie 18.00, podczas której wyłonieni i wyróżnieni zostaną Laureaci Konkursu - osoby, instytucje, organizacje, wydarzenia, produkty lub usługi, wyróżniające się pozytywnym zakręceniem, dobrą energią i sprawiające, że ludziom w Polsce oraz na całym świece żyje się coraz lepiej i radośniej.

Laureatami pierwszej edycji Konkursu byli m.in.: Teleexpress, Województwo Lubelskie, Miasto i Gmina Wąchock, Marian Opania. Tegoroczni Laureaci to równie niezwykle pozytywnie zakręcone osobowości i osobistości - osoby i instytucje z pierwszych strona gazet i ekranów TV. Przyjedźcie a sami się przekonacie.

Galę swoimi występami uświetnią znani i lubiani artyści polskich estrad - grupa wokalna VOX oraz pokaz Fire Show Pierwszej Puławskiej Grupy Tańca z Ogniem DYPTAM. Festyn zakończy zabawa taneczna, mamy nadzieję, że wczesnym niedzielnym porankiem.

To niezwykłe przedsięwzięcie swoimi Patronatami Honorowymi objęli między innymi Wojewoda Lubelski i Marszałek Województwa Lubelskiego, a medialnymi - media ogólnopolskie i regionalne.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w tej niezwykłej zabawie i w tym wyjątkowym pozytywnie zakręconym miejscu i dniu, jak też sponsorów i partnerów, bez których niemożliwe byłoby zorganizowanie tego przedsięwzięcia. To dzięki nim

wstęp na Festyn i Galę jak i koncert artystów może być bezpłatny. Niektóre atrakcje typu wesołe miasteczko, bungie, balon czy gastronomia z oczywistych względów będą odpłatne.


Aktualności 01-06-2014 r.

Pracujemy obecnie nad przygotowaniami do Festynu rodzinnego z okazji Międzynarodowego Dnia Pozytywnie Zakręconych, wraz z Galą Finałową II edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Honorowy "Pozytywnie zakręcony".

 

W ramach tej imprezy przygotowujemy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. m.in. zlot pojazdów zabytkowych i motocykli, gry, zabawy, konkursy, regaty wioślarskie, "Pływanie na czym się da", piknik archeologiczny oraz zwiedzanie upraw orchidei. Dodatkowo odbędą się turnieje sołtysów o Koło Sołtysa Wąchocka oraz przedsiębiorców o Fotel Prezesa.

 

Zwieńczeniem dnia będzie uroczysta Gala Finałowa, podczas której wyłonieni i wyróżnieni zostaną laureaci tegorocznej edycji Konkursu, po której wszyscy bawić będziemy się na zabawie ludowej.

 

Wszystkich miłośników pozytywnego zakręcenia, dzielenia się energią, radością i niezwykłymi pomysłami zapraszamy na nasz Festyn w 16 sierpnia 2014 r. do pięknego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego Wyspa Wisła, w Stężycy koło Dęblina przy ul. Rekreacyjnej 1.

 

 

Przyjmowane są jeszcze zgłoszenia Uczestników Konkursu – pozytywnie zakręconych ludzi, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji, wydarzeń, wyrobów, usług, projektów, itp. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce Konkurs o Tytuł Honorowy "Pozytywnie Zakręcony"

 

Aktualności 15-07-2013 r.

 

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do drugiej odsłony Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”.

 

Szczegóły w zakładce Konkurs.

 Zgłoszenia można przesyłać na adres Organizatora Konkursu.

 Ankiety rejestracyjne i weryfikacyjne dostępne są do pobrania w zakładce Pliki do pobrania.

 Termin i miejsce najbliższej Gali Finałowej Konkursu podamy wkrótce.

 Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie!

 

 

Aktualności 28-05-2013 r.

 

Podczas uroczystej Gali pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”, która odbyła się w dniu 21 maja 2013 r. w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” tytułem honorowym zostali wyróżnieni:

 1. TELEEXPRESS – program informacyjny TVP
 2. ASMET firma rodzinna z Reguł koło Warszawy
 3. Województwo Lubelskie
 4. Miasto i Gmina Wąchock
 5. Gmina Siennica Różana
 6. Jerzy Bartnik z Poznania – Prezes Związku Rzemiosła Polskiego
 7. Marian Opania – znany i lubiany aktor pochodzący z Puław
 8. Krzysztof Brzeziński – Wójt Gminy Puławy
 9. Piotr Rzetelski z Baranowa – założyciel Narciarskiego Raju w Chrzanowie
 10. Janusz Salamończyk „Gibon” z Dęblina
 11. Andrzej Jerzy Motyl z Bystrzejowic
 12. Józef Konstanty Majewski - założyciel Muzeum Niezwykłych Rowerów i Muzeum Pijaństwa w Gołębiu 

 

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

 1. Hubert Szlendak z Żyrzyna za pozytywnie zakręcone bohaterstwo
 2. Magdalena Czapiewska i Karol Murlak z firmy Designlab za pozytywnie zakręcone „Warszawskie słoiki”

 Wszyscy Laureaci otrzymali piękne statuetki, których zasadniczym elementem jest oryginalna muszla amonita, mającego około 110 milionów lat. Amonit został uznany za pierwszego znanego na świecie pozytywnie zakręconego przedstawiciela ziemskiej fauny i jednocześnie za symbol Pozytywnie Zakręconych. 

Podczas Gali został także proklamowany Międzynarodowy Dzień Pozytywnie Zakręconych, który będzie obchodzony w dniu 17 sierpnia, kiedy to ludzie na całym święcie przez dobrą zabawę, czynienie szeroko pojętego dobra,  będą się pozytywnie zakręcać. 

Wtorkowa Gala, która przyciągnęła rzesze widzów, była prowadzona przez znakomitego prezentera telewizyjnego, aktora, pisarza utworów dla dzieci  – Macieja Orłosia. Pomimo, że impreza była wyjątkowo długa, bo trwała około 3,5 godziny, dynamicznie rozwijająca się akcja, pełne napięcia oczekiwania na kolejne laudacje i nazwiska bądź nazwy wyróżnionych, ich pełne ekspresji wystąpienia, jingle – „Ziemia niech kręci się” na wejście Laureatów i piosenki w wykonaniu wspaniałej piosenkarki Puławianki Danuty Błażejczyk, a później recital wyróżnionego w Konkursie również Puławiaka niezwykle pozytywnie zakręconego aktora Mariana Opani, nie pozwoliły na chwilę nudy czy zmęczenia. 

Szczególnie dużo owacji i braw zebrał mały bohater Hubert Szlendak, który zaledwie kilkanaście dni temu uratował topiącego się malca. To właśnie jego wyczyn spowodował, i to na kilka dni przed Galą, utworzenie pozaregulaminowego wyróżnienia dla ludzi, którzy wpisują się w pozytywnie zakręcone idee siania dobra czy innych zasługujących sobie na to działań. Również projekt „Warszawskie słoiki” swój byt zaczął zaledwie kilka dni przed Galą, gdy wygrał konkurs na neon dla Warszawy i już znalazł uznanie w ocenie Wysokiej Kapituły Konkursu.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Aktualności 14-05-2013 r. 

Zasadniczym elementem statuetki jest oryginalna skamielina amonita mającego około 110 milionów lat, uznawanego za pierwszego znanego na świecie przedstawiciela pozytywnie zakręconych i przyjętego przez nas jako symbol współczesnych pozytywnie zakręconych.

Już 21 maja o godzinie 18 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędzie się Gala Finałowa pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy Pozytywnie Zakręcony. Czytaj więcej na www.mmpulawy.pl

 

Aktualności 08-05-2013 r.
Do pierwszej uroczystej Gali Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony” pozostało już niewiele czasu.

Jeśli chcesz zobaczyć i porozmawiać z najbardziej zakręconymi ludźmi w Polsce, być świadkiem pierwszego takiego wydarzenia na świecie, to nic prostszego. Wystarczy udać się do Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika przy ul. Wojska Polskiego 4, lub do Biura Konkursu – AM-Ekspert Jerzy Jabłonka ul. Dęblińska 4D (teren Muzeum Pomocy Drogowej) i tam nabyć bilet wstępu za jedyne 50 zł. A później już tylko pozostanie zapisać wydarzenie w organizerze i nie zaspać.

Do zobaczenia na Gali w Domu Chemika we wtorek 21 maja 2013 r. początek punktualnie godzina 18:00. Naprawdę warto.


Zapraszam!

 

Aktualności 19-04-2013 r.

Trwają intensywne przygotowania do pierwszej uroczystej Gali Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”.

Przyjmowane są jeszcze zgłoszenia Uczestników Konkursu – pozytywnie zakręconych ludzi, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji, wydarzeń, wyrobów, usług, projektów, itp. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce Konkurs o Tytuł Honorowy "Pozytywnie Zakręcony"

Pierwsza Gala odbędzie się w dniu 21 maja 2013 r. w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultura Dom Chemika, Puławy ul. Wojska Polskiego 4.

Galę poprowadzi znany i lubiany prezenter Teleexpressu Maciej Orłoś. W części artystycznej wystąpią wspaniali artyści pochodzący z Puław i związani z tym miastem - Danuta Błażejczyk i Marian Opania.

 

Odsłon artykułów:
524702