Pozytywnie Zakręcone Święto w Wąchocku

 

Adam Uliczny i Jerzy Jabłonka

Rok 2014 powoli dobiega końca, ale my wcale nie zwalniamy tempa! Już po raz drugi w tym roku oraz trzeci w historii wyróżniamy Pozytywnie Zakręconych - osoby, firmy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje, jednym słowem wszystkich, dzięki którym żyje nam się coraz lepiej i radośniej. A ponieważ koniec roku to przede wszystkim okres Świąt Bożego Narodzenia połączyliśmy Galę Finałową Konkursu z Koncertem Bożonarodzeniowym i wybraliśmy na to wydarzenie niezwykłe miejsce - kilkusetletni, przepiękny kościół klasztorny Opactwa Cysterskiego w Wąchocku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą dzielić się pozytywną energią i zakręceniem, by w sobotę 27 grudnia przyjechali do polskiej stolicy humoru i satyry i razem z nami spędzili ten dzień. Gwarantujemy wiele niezwykłych atrakcji!

Od godziny 12.00 wyjątkowi przewodnicy, którymi specjalnie dla Was w tym dniu zostaną bracia Cystersi, Honorowy Sołtys Wąchocka Marek Samsonowski oraz dziennikarz Tomasz Szczykutowicz, będą oprowadzać po Wąchocku i jego licznych zabytkach takich jak: kościół klasztorny, Muzeum Pamięci i Walki o Niepodległość Narodu, Panteon Pamięci Podziemnego Państwa Polskiego 1939-45. Tej niezwykłej okazji do poznania historii i kultury Wąchocka nie można przegapić!

W Kawiarni Cysterskiej będzie można zakupić gorącą kawę, herbatę, domowe ciasta i posiłki.

Około godziny 15.00 w klasztornej krypcie niezłomnego żołnierza AK Jana Piwnika ps. "Ponury" odbędzie się uroczysta odprawa warty z musztrą paradną oraz śpiewem kolęd partyzanckich i żołnierskich w wykonaniu Chóru Dziecięcego GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.

 

Pod wieczór o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich do kościoła klasztornego na krótką, tak zwaną cichą Mszę Świętą, po której o 17.30 rozpocznie się Koncert Bożonarodzeniowy. W jego programie znajdą się: wyjątkowy spektakl „Świat według górali świętokrzyskich - pieśni i bajania świętokrzyskie o prawdziwych narodzinach Jezusa Chrystusa” w wykonaniu aktorów Teatru Scena Autorska STUDIO z Kielc, Gala Finałowa III edycji Konkursu, występy Chóru Dziecięcego i Honorowego Sołtysa Wąchocka Marka Samsonowskiego z zespołem „Damy Radę” a na koniec wspólne kolędowanie.

W trakcie Gali Finałowej do grona naszych zacnych laureatów, dołączą nowi Pozytywnie Zakręceni w tym Adam Uliczny z Lublina, Marek Samsonowski Honorowy Sołtys Wąchocka, artysta kabaretowy Bronisław Opałko znany jako Genowefa Pigwa, oraz Opactwo Cysterskie w Wąchocku.Będą jeszcze inne wyróżnienia, ale o tym na razie cicho sza…

Koncert oraz Galę poprowadzą Kinga i Arkadiusz Głogowscy - aktorzy Teatru GROT z Józefowa koło Warszawy.

Po zakończeniu uczty duchowej zapraszamy wszystkich gości i laureatów na poczęstunek do klasztornego refektarza.

Wstęp wolny, z zaproszeniami i bez zaproszeń.

Projekt ten o charakterze non-profit realizowany jest w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, przy wsparciu Patronów i Sponsorów, za które gorąco dziękujemy!

Honorowych patronatów temu wydarzeniu udzielili: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock oraz Honorowy Ambasador Pozytywnie Zakręconych Pani Anna Maria Anders.

Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: TVP Kielce, TV Starachowice, Gazeta Starachowicka, Radio Lublin, Radiopulawy24.pl, Kolory Życia, Kronika Wąchocka Tomasz Szczykutowicz.

Wydarzenie sponsorują: AGBO, Metalco, Reklammix, Giełda Eventów, atys Art Photography, Propaganda.Fm, Mars Roman Kucharski, A.J.Motyl, JMP Flowers, Wod Gaz, Włodzimierz Lesisz Autoserwis.

Plan dnia z programem Koncertu i Gali:

12.30 - zwiedzanie z przewodnikami Wąchocka, Klasztoru, Muzeum Pamięci i Walki o Niepodległość Narodu i Panteonu Pamięci Podziemnego Państwa Polskiego 1939-45

15.00 - 15.30 - uroczysta odprawa warty z musztrą paradną i śpiewem Chóru Dziecięcego przy grobie niezłomnego żołnierza AK „Ponurego”

17.00 - Msza Święta w kościele klasztornym

17.30 - Koncert Bożonarodzeniowy z Galą Finałową Konkursu

Uroczyste otwarcie

Wystąpienia gości

Spektakl „Świat według górali świętokrzyskich - pieśni  i bajania świętokrzyskie o prawdziwych narodzinach Jezusa Chrystusa” - aktorzy Teatru Scena Autorska STUDIO z Kielc

Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie statuetek laureatom

Występy:

- Chóru Dziecięcego Grupy Rekonstrukcji Historycznych Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin"

- Honorowego Sołtysa Wąchocka Marka Samsonowskiego wraz z zespołem „Damy Radę”

- Genowefy Pigwy

19.00 - Wspólne kolędowanie

19.15 - Poczęstunek dla gości i laureatów w refektarzu klasztoru, czas na posilenie się, miłe spotkania i rozmowy

22.00 - Zakończenie

 

 

Relacje z Gali Trzeciej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy "Pozytywnie Zakręcony"®  więcej... »

Odsłon artykułów:
524712