Towarzystwo Przyjaciół Stężycy

Laureat II edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”® w kategorii INSTYTUCJE w stopniu SUPER Certyfikat nr 0024

Prawie 40 lat temu grupa osób, dla których Stężyca była "Małą Ojczyzną" postanowiła stworzyć organizację, która zadbałaby o lokalną kulturę i historię, o rozwój społeczny, gospodarczy i turystyczny, oraz mającą wspierać budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Stowarzyszenie to zrzesza dziś około dwóch tysięcy osób i może poszczycić się niezwykłymi dokonaniami takimi jak utworzenie Muzeum Ziemi Ryckiej, ufundowanie wielu tablic pamiątkowych i pomników, odnowienie cennych zabytków oraz stworzenie tego wyjątkowego miejsca w jakim możemy Państwa dziś gościć - Wyspy Wisła w Stężycy, będącej największą inwestycją społeczną zrealizowaną przez organizację pozarządową w Polsce kosztem 17.467.628,73 zł.

Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu można było spotkać niemal cały żywy inwentarz Stężycy. Były to zielone błonia, łąki i pastwiska, na których można było też pograć w piłkę i puszczać latawce. Dziś, dzięki ogromnej aktywności społecznej i hojności członków Stowarzyszenia mamy tu wyjątkowy nie mający swojego odpowiednika w Polsce kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy.

Odsłon artykułów:
627337