Marek Samsonowski Honorowy Sołtys Wąchocka

Laureat III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy Pozytywnie Zakręcony® w kategorii LUDZIE w stopniu SUPER Certyfikat nr 0025.

W 1994 roku, gdy Wąchock odzyskał prawa miejskie Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka powołało do życia postać Honorowego Sołtysa. Do jego obowiązków zalicza się między innymi zwinięcie asfaltu na noc, posiedzenie na pomniku czy założenie kurom trampek, ale przede wszystkim musi on dbać o zarażanie innych dobrym humorem oraz miłością do Wąchocka.

Piątym Honorowym Sołtysem został w 2012 roku rodowity wąchocczanin Marek Samsonowski, absolwent Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, muzyk, animator kultury w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku.

Został wyróżniony za wielką otwartość, ciepłą, dobrą energię emanującą z niego, wieloletnie, pozytywne zakręcone działania społeczne i kulturalne, kultywowanie tradycji humoru wąchockiego oraz sławienie Wąchocka, ziemi świętokrzyskiej i popularyzowanie idei pozytywnego zakręcenia w kraju i na świecie.  

Więcej informacji o Honorowym Sołtysie można zdobyć na oficjalnej stronie miasta i gminy Wąchock. Zachęcamy też do odwiedzenia fanpage’a Marka „Sołtysa” Samsonowskiego i Kapeli Sołtysa z Wąchocka.

Odsłon artykułów:
627348