Bronisław Opałko „Genowefa Pigwa”

Laureat III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy Pozytywnie Zakręcony® w kategorii LUDZIE w stopniu SUPER Certyfikat nr 0027.

Pan Bronisław Opałko pochodzi z Kielc, jest artystą kabaretowym, kompozytorem i autorem tekstów. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach na kierunku wychowanie muzyczne. Występował w kabarecie „Pod postacią”, stworzył orkiestrę „Do użytku wewnętrznego”, współpracował z Zespołem Adwokackim „Dyskrecja”.

W 1987 roku założył kabaret Pigwa Show i od tej pory wciela się w postać Genowefy Pigwy, kobiety ze wsi Napierstków w Świętokrzyskiem. Od lat przekazuje nam swoje mądrości ludowe, uczy „jak prawdę mówić, na cudzych nie zarabiać i przekrętów nie robić”, wyśmiewa nasze przywary i komentuje rzeczywistość.

W doskonały sposób promuje świętokrzyską ludowość, jest wyjątkowym i rozpoznawalnym ambasadorem tego regionu. Bronisław Opałko jako Genowefa Pigwa był wielokrotnie nagradzany między innymi podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Famy w Świnoujściu, a także Festiwalu Piosenki w Opolu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony kabaretu Pigwa Show.

Odsłon artykułów:
627315