Chór Dziecięcy Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”

Laureat III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy Pozytywnie Zakręcony® w kategorii INSTYTUCJE w stopniu SUPER Certyfikat nr 0030.

Chór Dziecięcy został założony w 2010 roku przez Tadeusza Kucharskiego, laureata II edycji Konkursu. Kultywuje on tradycje polskiej wojskowości, uczestniczy w wielu uroczystościach patriotycznych, razem z polską delegacją pojechał do Włoch na obchody 70-tej rocznicy bitwy o Monte Cassino, dawał też niezapomnianą oprawę mszy w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie z okazji 70 rocznicy utworzenia 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, a także wielu imprez o charakterze patriotycznym, społecznym i kulturalnym.

Niemal wszystkie dzieci z Chóru pochodzą z terenów wiejskich położonych w powiecie ryckim w województwie lubelskim i są wspaniałym przykładem polskiej młodzieży wychowanej w poszanowaniu dla tradycji i ojczyzny.

Dzieci i ich dowódca zarażają radością i kreatywnością inne dzieci i dorosłych. Wokół Chóru zaczynają pączkować nowe przedsięwzięcia społeczno-kulturalne - szkółka muzyczna i dziecięca orkiestra dęta przy malutkiej dwudziestosześcio osobowej szkole podstawowej w Jakubówce koło Ryk, gdzie Chór ma swoją siedzibę i gdzie ćwiczy do kolejnych występów. Jak dobrze pójdzie, a jesteśmy pewni, że tak, już niedługo Chór zmieni nazwę na Chór i Orkiestra Dziecięca Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage”a Chóru Dziecięcego.

Odsłon artykułów:
627296