4. Miasto i Gmina Wąchock

Laureat Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony” w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego w stopniu SREBRNYM

Gmina o bogatej i odległej historii. W roku 1179 roku przybyli tu cystersi, W czasie powstania styczniowego miasto stało się powstańczą stolicą Województwa Sandomierskiego, za co ukazem carskim utraciło prawa miejskie w 1869 roku, niemniej jednak pozytywnie zakręceni mieszkańcy miasta zachowali ciągłość obchodzenia rocznic praw miejskich. Mający ogromne poczucie humoru mieszkańcy tego miasta pomimo przywrócenia mu w 1994 roku praw miejskich zachowali w nim instytucję Sołtysa. Odbywają się tu cyklicznie pozytywnie zakręcone imprezy, w tym Turniej Kabaretów o Koło Sołtysa czy majowy Piknik Archeologiczny Rydno, czerwcowy Ogólnopolski Turniej Sołtysów, wrześniowe Koncerty Muzyki Poważnej „Muzyka w Opactwie”, ponadto realizowanych jest wiele innych ciekawych inicjatyw społeczno – kulturalnych. Nie ma chyba dorosłego mieszkańca Polski, który nie znałby choć jednego dowcipu o„Polskiej Stolicy Humoru”.

Wyróżnienie w imieniu Laureata odebrali Sebastian Staniszewski Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock i Marek Samsonowski Honorowy Sołtys Wąchocka.

 

 http://gmina.wachock.sisco.infoOdsłon artykułów:
627318