5. Gmina Siennica Różana

Laureat Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony” w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego w stopniu SREBRNYM
Na szczególne wyróżnienie zasługują dokonania Gminy w sferze kultury i integracji społeczności lokalnej. Aktywnie działa tu Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej, przy którym powstał pierwszy w Polsce w środowisku wiejskim Uniwersytet Trzeciego Wieku. W gminie organizowany jest Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy, Wakacyjna Akademia Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego, prężnie działa Koło Gospodyń Wiejskich, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, zespoły i twórcy ludowi, a także Teatr Pokoleń kontynuujący tradycje teatru amatorskiego założonego w 1913 roku. W gminie przyznawane są statuetki i tytuł Zasłużony dla Gminy. Gmina realizuje liczne pozytywnie zakręcone imprezy, przedsięwzięcia i działania na rzecz własnej małej Ojczyzny i Regionu, promuje je na zewnątrz, wspiera ludzi potrzebujących i pozytywnie zakręconych.

Wyróżnienie w imieniu Laureata odebrli Leszek Prokura Wójt Gminy Siennica Różana oraz Krystyna Skóra, Feliksa Głowacka i Magda Adamczuk. 

 

www.siennica.pl 

Odsłon artykułów:
627349