2. Magdalena Czapiewska i Karol Murlak z Firmy Designlab

Laureat wyróżnienia specjalnego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”, docenionych przez kapitułę Konkursu za pozytywnie zakręcone „Warszawskie słoiki”.

Pracownię, w której powstał Projekt, stworzył zespół założony w Anglii, gdzie projektanci wyjechali na studia, a do Warszawy przeprowadzili się po roku działania. Zespół składający się z dwóch osób – jednej pochodzącej z Lublina oraz drugiej urodzonej w Warszawie, ale mieszkającej przez większość dzieciństwa poza nią - podjął się wyzwania i stworzył Projekt pod nazwą „Warszawskie słoiki”. Krótka, ale burzliwa historia projektu „Warszawskie słoiki” zaskoczyła wszystkich, zarówno samych twórców, rodowitych Warszawiaków jak i przyjezdnych oraz mieszkańców innych regionów Polski.

Zgodnie z intencją autorów, neon ‘Warszawskie słoiki” z czasem będzie przypominać, że Warszawę tworzą ludzie – nie tylko ci, którzy się tu urodzili, ale także ci, którzy tu przyjechali. Neon „Warszawskie Słoiki” jest współczesną wersją przykurzonego już hasła „Cały naród buduje swoją stolicę”. W Warszawie każdy jest skądś. Od lat miasto przyciąga tych, którym czegoś w rodzinnych stronach brakuje. Przeprowadzają się tu, aby studiować, pracować, tworzyć, robić interesy, zakładać rodziny. Po prostu żyć. Przyjezdni nie tylko korzystają z miasta. Oni je współtworzą. Stanowią o jego tożsamości, dając wymierny wkład we współczesne życie i historię stolicy.

Odsłon artykułów:
627329