Tadeusz Kucharski


Laureat II edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”® w kategorii LUDZIE w stopniu SUPER Certyfikat nr 0019

Laureat to z wykształcenia mechanik, diagnosta samochodowy, był kiedyś nawet prezesem Spółdzielni Kółek Rolniczych, a obecnie jest rolnikiem, hodowcą owiec kameruńskich i pawi. Wyprzedził powstanie Wikipedii, bowiem od dawna jest chodzącą znaną powszechnie encyklopedią wiedzy o Rykach i okolicach.

Jako pasjonat, badacz i znawca historii współczesnej ziemi ryckiej zorganizował Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin" przy Stowarzyszeniu Regionalnym "Małe Mazowsze" w Rykach.

Prowadzi pozytywnie zakręconą działalność patriotyczną, podtrzymuje pamięć głównie o historii tego regionu, a także troszczy się o kombatantów mieszkających na tych ziemiach.

Aktywuje i edukuje młodzież, organizuje dla nich atrakcyjne wyjazdy. Ostatni z nich - na uroczystości pod Monte Cassino, gdzie jego Chór Dziecięcy Grupy Rekonstrukcji Historycznej śpiewał wraz z Zespołem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego.

Dba o to, by wiedza o naszej przeszłości została przekazana następnym pokoleniom. Uznanie jakim się cieszy sięga aż za ocean…

Odsłon artykułów:
627308