Pozytywne wiadomości - Ładownia Akumulatorów 

Sobota 20-04-2013 r.

Motosession 2013

Dziś w halach Targów Lublin w Parku Ludowym rozpoczęła się dwudniowa wystawa MotoSession 2013. Na dwóch halach targowych można zobaczyć około 200 nowych i zabytkowych samochodów i motocykli.

Prezentacja pojazdów zabytkowych odbywa się tu z okazji 40-lecia Automobilklubu Lubelskiego, dzięki uprzejmości i kreatywnemu oraz innowacyjnemu podejściu do organizacji imprez targowych, pozytywnie zakręconego kierownictwa Targów Lublin.

Można spotkać tu między innymi najstarsze auta w Polsce, wśród nich wciąż sprawny i gotowy do jazdy samochód parowy Grout z 1899 roku czy klasyka amerykańskiej straży pożarnej z roku 1925. Wśród innych wspaniałych samochodów, na szczególną uwagę zasługuje Syrena Sport odtworzona z wielkim pietyzmem i poświęceniem przez nieodżałowanego, zasługującego w sposób szczególny na miano pozytywnie zakręconego Kolegę Mirka Mazura. To doskonały pomysł na przyciągnięcie rzeszy zwiedzających, potencjalnych nabywców nowych pojazdów, wykorzystując do tego zabytkową motoryzację, a przede wszystkim pasje ludzi zaangażowanych w przywracanie do życia zabytków techniki i utrzymywanie ich w stanie niemal fabrycznym.

Stoiska z zabytkowymi samochodami, a zwłaszcza motocyklami i motorowerami to prawdziwy powrót do przeszłości. Pokazano tu w jakich okolicznościach znajduje się jeszcze zabytki techniki, zapomniane i ukryte gdzieś  pod słomą w zapolu stodoły. Klimat czasów, gdy powszechnie poruszały się one po naszych drogach, dopełniają klimatyczne atrybuty lat minionych – stroje, gramofony, pojemniki na benzynę, wodę i olej czy mający około 60 lat akordeon Hohner, na którym przy jednym z motocykli przygrywa młody człowiek, użyczając od czasu do czasu instrumentu pozytywnie zakręconym zwiedzającym, którym sztuka gry na tym instrumencie nie jest obca. Chciałoby się powiedzieć klimatyczna majówka, chociaż to końcówka kwietnia… Świetny pomysł i doskonała realizacja

Pani Beato, Panie Romku i wszyscy Ci, którzy aktywnie uczestniczyli w zorganizowaniu tak wspaniałej imprezy, pomysł ten jest godzien powtarzania w następnych latach, corocznie nie tylko przy okazji okrągłych rocznic. Mam nadzieję, że doceniają i doceniać będą taki sposób organizacji lubelskich targów motoryzacyjnych dealerzy samochodowi, którzy dalej wspierać będą miłośników dawnej motoryzacji, aby ich wspólna oferta przyciągała tłumy i nakręcała koniunkturę zarówno na nowe pojazdy, jak i na ciekawy sposób na życie zwłaszca młodych ludzi wśród zabytków techniki.

Ciekawostką jest fakt, że pomysł wykorzystania Targów Lublin do takiej prezentacji zabytkowych pojazdów narodził się rok temu podczas otwarcia naszego Muzeum Pomocy Drogowej Holowania i Ratownictwa Drogowego w Puławach.

 

 

Pozytywne wiadomości - Ładownia Akumulatorów

 

Piątek 19-04-2013 r.

Mamy dziś piątek, za kilka godzin początek weekendu, pierwszego od wielu miesięcy ze słońcem, temperaturą około 20 stopni Celciusza, w dodatku na plusie. Cieszmy się i radujmy. Życzymy dobrej zabawy w klubie Shine, i nie tylko...

No i kto powinien, niech uważa na nisko przelatujące... bociany...

 

 

Pozytywne wiadomości - Ładownia Akumulatorów

Czwartek 18-04-2013 r.

Mamy dziś dla Was bardzo pozytywne wiadomości. Po długiej i ciężkiej zimie nadeszła długo oczekiwana wiosna, a wraz z nią uzasadniona nadzieja na to, że zimowe ubrania trafią do pralni, buty po wywietrzeniu i zakonserwowaniu zalegną na kolejne co najmniej pół roku gdzieś w zakamarkach szafy.

A tymczasem trwają intensywne przygotowania do pierwszej uroczystej Gali Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Honorowy „Pozytywnie Zakręcony”. Już dziś zarezerwuj sobie wolny wieczór we wtorek 21 maja 2013 r. aby wspólnie z nami cieszyć się z nadania pierwszych Tytułów Honorowych "Pozytywnie Zakręcony".

Jest jeszcze jedna niezwykła i niecodzienna pozytywna wiadomość. Otóż dzień 17 sierpnia został ustanowiony przez nas Międzynarodowym Dniem Pozytywnie Zakręconych. Podczas majowej Gali będzie miał miejsce uroczysty i oficjalny akt proklamacji tego święta. Dokona tego gość specjalny Gali.

Masz pozytywne wiadomości, ciekawe, pozytywnie zakręcone pomysły, spostrzeżenia - pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chętnie opublikujemy, skorzystamy, nie zmarnujemy...

Redaguj z nami pozytywne wiadomości, dziel się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami. Dla wyjątkowo aktywnych, kreatywnych siewców pozytywnie zakręconych energetycznych wiadomości, spostrzeżeń, pomysłów zarezerwowaliśmy miejsce w Galerii Pozytywnie Zakręconych Ładowaczy Akumulatorów.

 

 

 

Odsłon artykułów:
511136