Piknik rodzinny
"Bezpieczne wakacje"
23.06.2013 r.

          

            W niedzielę 23.06.2013 roku w Porcie Marina w Puławach odbył się Piknik Rodzinny „Bezpieczne wakacje” organizowany przez AM-EKSPERT Jerzy Jabłonka, Puławską Strefę Qltury 4 D i Pozytywnie Zakręconego. To całkowicie prywatne niskobudżetowe przedsięwzięcie wspierane przez ludzi dobrej woli i pod zacnymi patronatami posłów ziemi puławskiej Pani Małgorzaty Sadurskiej i Pana Włodzimierza Karpińskiego oraz ziemi ryckiej Jarosława Żaczka, a także Starosty Puławskiego Pana Witolda Popiołka a także Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Pana Jerzego Bartnika.

Naczelnym celem pikniku było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa czyhające na każdego z nas i nauka bezpiecznych zachowań, poprzez zabawę, pokazy, konkursy. To był czas, w którym mogliśmy posłuchać artystów, pobawić się przy muzyce na żywo, zgodnie z wielowiekową tradycją nocy świętojańskiej uwić wianki i puścić je do falującej wody. Pogoda pomimo tego, co działo się kilka godzin wcześniej była wymarzona. 

W imprezie uczestniczyły służby zorientowane na ochronę bezpieczeństwa społecznego – Policja, Straż Pożarna, ale też inne organizacje i instytucje, np. Medyczne Studium Zawodowe, Fundacja „Przyjazna Łapa”, które brały czynny udział w Pikniku.

Ratownicy Medycznego Studium Zawodowego w sposób profesjonalny zaprezentowali na fantomie jak prawidłowo należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Pielęgniarki z puławskiego SPZOZ wykonywały pomiary poziomu cukru i ciśnienia tętniczego. Policjanci przez wiele godzin znakowali rowery oraz udostępniali chętnym radiowozy do obejrzenia, można było także zrobić sobie w nich pamiątkowe zdjęcia.

Ratownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach przeprowadzili bardzo interesujący pokaz ratownictwa drogowego, podczas którego w sposób niezwykle widowiskowy i profesjonalny udzielali pomocy poszkodowanemu w symulowanym wypadku drogowym, przy pomocy specjalistycznych narzędzi – nożyc i szczęk życia odcinali dach i otwierali zablokowane drzwi samochodu w celu wydobycia uwięzionego rannego, następnie rolę przejęli Ratownicy z Medycznego Studium Zawodowego, którzy udzielili dalszej pomocy poszkodowanemu. Podczas pokazu dzieciaki uczestniczyły w konkursie na temat pracy strażaków, a nagrodą było pozowanie do zdjęcia ze sprzętem pożarniczym.

Wolontariusze Fundacji „Przyjazna Łapa” pokazali jak należy obchodzić się z psem, przeprowadzili pokaz psów schroniskowych (jeden psiak znalazł dzięki temu dom) oraz konkurs psiego misstera i psiej miss, podczas którego zaprezentowano wielu wspaniałych pupili. Motocykliści i wolontariusze zbierali datki, które zasiliły konto Fundacji. Podczas pikniku po raz pierwszy zostało wręczone wyróżnienie honorowe Przyjaciel Fundacji.

Z kilkoma utworami wystąpił dla nas znany puławski raper Eksa oraz z niemal dwugodzinnym koncertem zespół muzyki szanty – „Gondola Kondora”, a na zakończenie pikniku mogliśmy podziwiać wspaniały, jedyny w swoim rodzaju FIRE SHOW w wykonaniu Pierwszej Puławskiej Grupy Tańca z Ogniem „DYPTAM”.

Przez całą imprezę najmłodsi mieli do wyboru wiele atrakcji takich jak malowanie buziek, tatuaże, wplatanie gadżetów we włosy, malowanie kolorowanek, podziwiali kolekcję modeli pojazdów strażackich Mariusza Jastrzębskiego i Piotra Piechowiaka z Gołębia, liczne loterie i gry z nagrodami, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, rejsy łódkami po porcie, statkiem po Wiśle, przejażdżki zabytkowymi motocyklami, zabawy ze świnkami morskimi, pieskami oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Nie obyło się bez cukrowej waty i popcornu, a głodni mogli pojeść bigosu i wyśmienitych dań z grilla serwowanych przez firmę Impuls Waldemara Kotowskiego prowadzącego gastronomię w Marinie i wzdłuż bulwaru.

Piknik był także symbolicznym pożegnaniem szkoły i powitaniem wakacji integrującym rodziny w tym szczególnym Dniu Ojca.

Odwiedziło nas wielu gości, wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie, cieszymy się, że mogliśmy razem i miło spędzić czas. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne organizowane przez nas imprezy w mieście – najbliższa już we wrześniu: Święto Pieczonego Ziemniaka, jakiego jeszcze w Puławach nie było, podczas którego przy kilku ogniskach integrować się będą ludzie różnych narodowości zamieszkujących Puławy i okolice, prezentując swoją kulturę i obrzędy związane z ogniem, który łączy a nie dzieli. Nie jest wykluczone, że spotkamy się też wcześniej, ale o tym innym razem.

Dziękujemy z całego serca Urzędowi Miasta Pulawy za przekazane dla uczestników pikniku materiały reklamowe, sponsorom, Stowarzyszeniu Przeszłość – Przyszłości, firmom Lobo i Lobeco, Kameleon, AtysArt, Fundacji Po Ludzku do Zwierząt „Przyjazna Łapa” za prezenty dla uczestników i laureatów konkursów.

Z całego serca dziękujemy policjantom, ratownikom, pielęgniarkom, lekarzom, nauczycielom, wolontariuszom, artystom, którzy poświecili niedzielne popołudnie i wieczór na udział w naszej imprezie i dzielnie zajmowali się naszymi najmłodszymi i ich rodzicami, ciociami, wujkami, dziadkami. Ogromne podziękowania należą się kierownictwu Medycznego Studium Zawodowego w Puławach, SPZOZ, Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Puławach a szczególnie Komendantowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach i strażakom ratownikom, którzy pomimo ogromnego zmęczenia służbą – tego dnia mieli ręce pełne roboty – zwalone drzewa, zalania, jednym słowem nierówna walka z żywiołem, przyjechali dwoma pojazdami ratowniczymi i przeprowadzili bardzo widowiskowy i pouczający pokaz ich umiejętności, zostając po nim, aby jeszcze przez prawie godzinę dać radość naszym milusińskim. Chapeau bas – „szapoba”, chylę czoła przed Wami Panowie.

A zanim spotkamy się na kolejnej imprezie, zapraszamy do odwiedzenia naszego jedynego w Polsce i drugiego na świecie, w dodatku prywatnego Muzeum Pomocy Drogowej Holowania i Ratownictwa Drogowego, oraz do Weekendowej Galerii Sztuki 4D, które mieszczą się w Puławach przy ul. Dęblińskiej 4D, gdzie doznacie ciekawych i miłych wrażeń.

FOTORELACJA Z PIKNIKU Więcej...

Odsłon artykułów:
524666