Weekendowa Galeria Sztuki 4D

Otwarcie Galerii zbiegło się z inauguracją Puławskiej Strefy Qltury 4D. Cechą wyróżniającą ją spośród innych podobnych instytucji jest krótki czas trwania wystawy, która rozpoczyna się zazwyczaj w czwartek lub piątek wernisażem, a kończy w najbliższą niedzielę. Galeria działa w nietypowych warunkach „loftu”, czyli w pomieszczeniach funkcjonującego na co dzień przedsiębiorstwa o charakterze przemysłowym, które na weekend przekształca się w miejsce przekazu kulturalnego.

Głównym pomieszczeniem wystawowym jest korytarz o szerokości 1,76 m, na którym nie tylko wystawiane są eksponaty, ale z powodzeniem może spotkać się wiele osób kontemplujących sztukę, wymieniających poglądy. To miejsce ciekawych spotkań towarzyskich w niepowtarzalnej atmosferze.

Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym w Galerii był wernisaż malarstwa znanego artysty prof. Romualda Kołodzieja, który został uświetniony przez znanego i wspaniałego Marka Ravskiego - śpiewaka Teatru Wielkiego.

Kolejnym przedsięwzięciem był wernisaż wystawy pt. „Wilki przychodzą nocą” zorganizowanej z okazji 31-szej rocznicy ogłoszenia stanu wojennego.

Kolejna wystawa zatytułowana „Matka Boska Częstochowska w ikonie” prezentowała bogaty zbiór XIX-to i XX-to wiecznych ikon, obrazów, ryngrafów i medali z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Było to wydarzenie o charakterze ekumenicznym. W pamięci uczestników wernisażu z pewnością zapadł koncert chóru Parafii Prawosławnej pod wezwaniem św. Równej Apostołom Marii Magdaleny w Puławach.

Każdy, kto ma ciekawą pasję i chciałby to pokazać, może się tu zaprezentować. Galeria udostępnia miejsce dla wystawcy. Zaprasza zarówno profesjonalistów oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kulturą.

 

Odsłon artykułów:
524685